menu Sluit het hoofdmenu

Muziek op de Bosschool

geplaatst op Muziek

Myra van der Jagt vakleerkracht muziek vertelt over haar vak.

Al een heel aantal jaren geef ik met veel plezier muziekles op de Bosschool. De meeste leerlingen beleven veel plezier aan het muziek maken en het luisteren naar muziek. De meeste klassen hebben muziekles met hun klas. In deze les zingen we liederen die vaak te maken hebben met de tijd van het jaar of een thema waar op dat moment in de klas of binnen school aan gewerkt wordt. Daarnaast spelen we op verschillende kleine instrumenten en leren de leerlingen zo wat maat en ritme is. Ook dansen we op muziek of luisteren ernaar. In het VSO is er ook tijdens KDW muziek. Er zijn dan 4 verschillende soorten muziekles: dansen, trommelen, luisteren en schoolkoor (zingen). Op deze manier kunnen we goed aansluiten bij de interesse van iedere leerling. Bij dansen leren de leerlingen eenvoudige danspasjes en choreografieën. Ze mogen ook zelf muziek uitkiezen waar ze graag op willen dansen. Liedjes en dansjes van K3 en kinderen voor kinderen zijn bijvoorbeeld erg populair. Bij trommelen leren de leerlingen op verschillende soorten trommels spelen, met en zonder stokken. Ze leren in de maat en verschillende ritmes spelen. Ook besteden we veel aandacht aan het samenspelen, op elkaar letten en op je beurt wachten. De leerlingen pakken zelf hun instrumenten en helpen ook met opruimen. Bij de luistergroep luisteren we naar verschillende soorten muziek en praten daar over. Welke instrumenten hoor je? Uit welk land komt bepaalde muziek? De leerlingen mogen ook zelf muziek kiezen die ze mooi vinden om naar te luisteren. Bij het schoolkoor zingen we met een groep leerlingen. We beginnen altijd met inzingen om de stem en ons lijf op te warmen. Soms leer ik een lied aan. De leerlingen mogen ook zelf liederen kiezen die ze fijn vinden om te zingen. De leerlingen mogen om de beurt door de microfoon zingen. Het fijne aan muziek maken is dat iedereen het kan. Ook de leerlingen die niet praten kunnen meedoen met een instrumenten of gewoon meegenieten van de muziek die gemaakt wordt. Samen muziek maken geeft een gevoel van verbondenheid en is daarom voor onze leerlingen zo belangrijk om te ervaren. Daarnaast hebben recente onderzoeken aangetoond dat muziek maken een enorme stimulans is voor de ontwikkeling van de hersenen en dus ook goed voor de cognitieve ontwikkeling van onze leerlingen. Maar boven alles is muziek maken gewoon heel erg leuk!