menu Sluit het hoofdmenu

Opening tentoonstelling Abbemamuseum met werken leerlingen Bartiméus

geplaatst op Bartiméus leerlingen met grote ballonnen

Gisteren vond de opening plaats van de tentoonstelling 'Radically Mine'. Geïnspireerd op de collectie van het Van Abbemuseum in Eindhoven maakten meer dan 250 middelbare scholieren eigen kunstwerken met de techniek 'schilderen met licht' onder leiding van fotografe Anja Ligtenberg. 'Het was een leuke speelse opening met een prettige drukte van jongeren, hun ouders, vrienden en docenten. De werken werden met trots getoond!', aldus Erna Kikkers, stage- en uitstroomcoördinator bij Bartiméus.

Erna: 'Er is veel verschillend werk te bewonderen en allemaal met een bijzonder verhaal. Dit verhaal kunnen de bezoekers lezen in de catalogus 'Radically Mine 2017' waarin alle scholieren staan die hebben meegewerkt aan dit project. De opening - het oplaten van grote rode ballonnen - werd verricht door Marleen Hartjes, zij is onder andere coördinator Special Guests van het van ABBE. Ook de Kunstbende was aanwezig om de 5 genomineerden bekend te maken voor de voorronde in Brabant.'

Catalogus Radically Mine met vermeiding Bartiméus leerlingenTentoonstelling Radically Mine Van AbbemuseumSchilderen met licht

'Voor ons was fotografe Anja Ligtenberg er natuurlijk ook bij. Zij heeft het project 'Seeing the Unseen' met ons gedaan. Met mooie, boeiende resultaten! De nominatie was spannend ... helaas zat het werk van een van onze leerlingen er niet bij. Maar niet getreurd, ze hangen wel in het museum!'

'De grote rode ballonen namen onze leerlingen mee op reis lopend door Eindhoven en in de trein en dit leidde tot leuke ontmoetingen.'